• +90 232 486 68 44
  • info@cosabella.com.tr

Üretim

Arge

Deneyimli uzman mimar, mühendis ve teknik personelden oluşan AR-GE departmanı, ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda teknik özelliklere sahip alüminyum sistemlerini teknolojik yenilikler kullanarak yapmaktadır. Hazırlanan tasarımlar, yüksek kalitedeki profilleri elde etmek için bünyemizdeki kalıphane ünitesinde işlenmektedir.

Kalıphane Ünitesi

Deneyimli teknik personeler ile son teknoloji ekipmanlara sahip kalıphane ünitemizde; Yüzey kalitesi yüksek,  Teknik toleranslarda, Üstün fiziksel karekterlerde . ürünler elde etmek için kalıplar hazırlanmaktadır. Hazırlanan kalıplar bünyemizde bulunan Extruzyon Pres Ünitesinde kullanılmaktadır.

Extruzyon Pres Ünitesi

Kalıphane ünitemizden elde edilen kalıplar kullanılarak 1400 – 1800 ve 2200 ton kapasiteli PLC sistemi ile çalışan extruzyon preslere sahip üretim hattımızda profiller üretilir. Üretilen profiller, talebe göre bünyemizde bulunan Eloksal Ünitesine, Elektrostatik Boyahane ünitesine gönderilir.

Eloksal Ünitesi

Eloksal (Anodik oksidasyon) ünitesi işlem hattımızda alüminyum profillerin yüzeyleri satinaj, polisaj vb işlemlerden geçirilir. Otomatik eloksal havuzlarında yağ alma, nörtralizasyon, eloksal, renklendirme gibi işlemler uygulanmaktadır.

Elektrostatik Boya Ünitesi

Kromat havuzlarında (kromsuz) yıkamadan geçirilen alüminyum profiller, otomatik sistem ile çalışan elektrostatik boya ünitesinde ral renkler ve özel efekt renkler dahil olmak üzere, her renge boyanır.Ünitemizden Homojen Kaplama ve Standart Kalınlık (Qualicoat) sertifikalarına uygun ürünler elde edilir..

Mekanik İşlem

Teknolojik donanıma sahip mekanik işlem ünitesi; deneyimli, eğitimli teknik elemanlarca beyaz eşya, otomotiv, enerji, mobilya, reklam, inşaat ve aksesuar.

Kalite Kontrol

Kalite Kontrol bünyesinde bulunan uzman teknik kadrosu ile Alkor Alüminyum markalı ürünlerin kalitesini arttırmanın yanısıra yurtiçi ve yurtdışı rekabette öncü olmak için çalışmalarına devam etmektedir.

Sevkiyat

Sevkiyat Ünitesi bünyesinde bulunan kadrosu ile ürünlerin zamanında ve sorunsuzca müşteriye en kısa sürede ulaştırmak ilkesindedir.